Jak vám certifikovaná KonMari konzultantka může usnadnit úklid a třídění?

KonMari konzultantka Michaela Mrázková a konmari metoda uklízení

Žádat o konzultace ohledně třídění a uklízení je něco poměrně nového a nezvyklého. Většinu vzorců a zvyků ohledně domácího pořádku si odnášíme z naší původní rodiny a často si ani nepokládáme otázku, zda nám to vyhovuje nebo funguje. Často prostě považujeme úklid za nutné zlo, které je nějak třeba přetrpět. Ale co když to vše může být jinak a může vám se vším pomoct KonMari konzultantka?

%

lidí nezná Marii Kondo a její metodu KonMari

Po odvysílání seriálu „Velký úklid s Marií Kondo“ na Netflixu, se v USA staly KonMari konzultace velkým hitem. Americké kolegyně vyjadřují, že jich stále není dost, aby mohly naplnit přicházející poptávku. Situace v Evropě je značně odlišná. Marie Kondo a systém KonMari je mnohem méně povědomý. Když někoho potkám a zmíním svoji práci jako KonMari konzultantka, pouze 2 lidi z 10 už o této metodě slyšeli.

Navíc my Češi (dovolila bych si tvrdit, že možná i obecně Evropané) jsme oproti Američanům mnohem méně zvyklí individuálně a pravidelně s někým pracovat na našem rozvoji, ať se to týká našeho duševního zdraví, těla nebo domácnosti. Chodit k terapeutovi, mít osobního trenéra na cvičení, nebo dokonce aby nám někdo pomáhal třídit a uklízet, je v podstatě vnímáno jako velký luxus a pro mnohé jako výstup z naší komfortní zóny.

Velký úklid s Marií Kondo Netflix KonMari konzultantka

Říct si o pomoc není ostuda

Sama jsem díky práci na sobě a praktikování filozofie KonMari začala mnohem více vyhledávat odborníky a odbornice, kterým mohu práci delegovat. Je pro mě obrovskou úlevou nemuset na vše přicházet sama. Uvažovala jsem dříve tak, že jsem to považovala za ctnost, že vše zvládnu. Vše sama zařídit doma a kdekoli jinde. Dnes je pro mě velkou úlevou a ve výsledku velkým šetřením času, že nemusím na vše složitě sama přicházet, ale prostě co neumím, anebo co mě vyloženě nebaví, naprosto s klidným srdcem deleguji.

Nebojte se delegovat

Přiznám se, že je to pro mě například žehlení, které opravdu nemusím. Dále mi přijde zajímavá zkušenost se šatníkem mého manžela, který si najal stylistku. Ve svém novém oblečení se cítí perfektně. Když jsem se mu snažila radit já, tak to vlastně nebylo úplně ideální. Obecně se domnívám, že je mnohem lepší když s námi na našem šatníku pracují stylisti či stylistky, než aby náš šatník odrážel, co se líbí někomu jinému.  Zejména u mužů to často není, co se líbí jim samotným, ale hlavně jejich manželkám, přítelkyním, v horším případě ještě dokonce matkám!

Nemůžeme se zbavit našich věcí přes víkend – shromažďovali jsme je řadu měsíců i let!

Ale zpátky ke KonMari, slyšela jsem tento častý scénář: řada lidí si přečetla knihu Zázračný úklid, nadšeně se pustila do třídění a začala aplikovat některé části KonMari metody. Jenže když prvotní nadšení opadlo, přišlo uvědomění, že je to pro ně příliš časově náročné nebo v nějakém ohledu nesrozumitelné a v třídění prostě nepokračovali. A to je velká škoda, pokud se první nadšení promění ve zklamání. Protože plody naší práce budeme moct sbírat, až po nějakém vynaloženém úsilí – stejně jako ve všem. Věci, které vlastníme, jsme si přece také nepořídili za víkend, jak můžeme očekávat, že bychom za tak krátkou dobu mohli změnit naši domácnost a náš život?

Jaké jsou výhody spolupráce s KonMari konzultantkou?

Jsem tu pro Vás a podpořím Vás. Vše si vysvětlíme krok po kroku a pustíme se společně do práce.  Vytvoříme časový plán a krok po kroku se budeme přibližovat našemu cíli.  S každým klientem pracuji na míru a přizpůsobuji společnou práci jeho aktuálním potřebám. Osobně je pro mě hlavní a nejzajímavější části KonMari metody osobní rozvoj a změna návyků a myšlení. Samozřejmě na tom budeme pracovat pomocí třídění a úklidu vašeho domova, ale jde hlavně o přesah – tedy zjistit něco více o sobě a pokládat si otázky typu: Jaké věci se mi líbí? Co mě baví? Co mi v mém životě dělá radost?

5 + 2 =

Zaujala vás spolupráce s KonMari konzultantkou? Zajímalo by Vás, jak to funguje a jak bych mohla pomoci právě Vám?

Zanechte mi na sebe kontakt a připište, čeho byste rádi dosáhli, a něco společně vymyslíme.

KonMari metoda se dá aplikovat na všechny oblasti našeho života a neomezuje se pouze na předměty, má velký přesah. Začínáme prací s hmotou – s předměty, a pokračujeme do méně hmatatelných kategorií. Je to vlastně takový trénink s předměty, abychom poté mohli krok po kroku měnit náš život. Stýkat se s lidmi, s kterými se cítíme dobře a dělat aktivity, které nám dělají radost. Až překvapivě často nejsme zvyklí se těmito důležitými otázkami zabývat a pak není divu, že jsme třeba nerozhodní nebo dokonce nevíme, co od života chceme. Pomohu Vám nesejít z cesty a zaměřovat se na radost!

Co díky naší spolupráci získáte?

  • Dozvíte se o KonMari metodě více, než se dočtete z knih. Díky absolvovanému semináři s Marií Kondo Vám mohu poskytnout odbornější pomoc.
  • Sama jsem třídění aplikovala a úspěšně dokončila v celé domácnosti, mám tedy praktické zkušenosti a vím, jak reagovat na možné překážky.
  • Pomohu Vám nepropadat přehlcení a panice a udržet se na cestě radosti.
  • Nejste na to sami, dostanete velkou psychickou podporu.
  • Kvalitní konzultantka je v roli průvodce, tedy rozhodně nerozhoduje za Vás.

Co není součástí konzultací?

  • Předáte Váš domov a někdo vše udělá za Vás.
  • Rady, co je pro Vás a pro Váš domov (šatník, knihovnu, kuchyň atd.) to nejlepší!

Přečtěte si další články nejen o KonMari

Přijímám svou domácnost takovou, jaká je

Spousta lidí zahajuje celý proces zbavování věcí tím, že si jde v nakoupit nové krabičky a organizéry. Nenechte se zmást, tohle opravdu na celém procesu to hlavní není. První fáze je vždy zbavování věcí a propuštění nepotřebného. Nemusíte mít dokonalou domácnost hned!

Jak jsem začala třídit u nás doma

Když jsem před několika lety začala třídit svou domácnost, vůbec jsem Marii Kondo a KonMari metodu neznala. Ani jsem netřídila podle kategorií, ale podle toho, co jsem zrovna chtěla. Jak jsem se ke KonMari metodě nakonec dostala?

„Líšnické Japonsko“ aneb moje cesta k Marii Kondo a její metodě

Před časem jsem byla pozvaná na rozhovor do našeho místního líšnického zpravodaje, kde mě Dominika Rýparová vyzpovídala o metodě KonMari, o tom, jak jsem se k ní dostala, jaké bylo moje setkání s Marií Kondo nebo jak metodu vnímá můj manžel. Celý rozhovor si můžete přečíst i v tomto článku.

Třídění podle KonMari s dětmi v zádech? Jde to!

Chcete se pustit do třídění podle KonMari s dětmi, ale nevíte si rady? Přečtěte si článek a načerpejte tipy, jak se do toho pustit!

11 tipů na minimalistickou výbavu pro miminko

Co všechno pořídit pro miminko, aby mělo, co potřebuje, ale vy jste nemuseli nakupovat stovky věcí? Přináším vám 11 tipů, jak na minimalistickou výbavu pro mimin, která vám nezruinuje domov ani peněženku.

Míša Mrázková

Za svůj hlavní dar považuji, že dokáži lidi namotivovat k akci. Ověřeno spokojenými klientkami, posluchači přednášek nebo jen z rozhovoru se mnou.

Podobné články

Jak jsem začala třídit u nás doma

Jak jsem začala třídit u nás doma

Možná vás to překvapí, ale když jsem před více jak 4 lety započala velké třídění u nás doma, vůbec jsem neznala ani Marii Kondo a její KonMari metodu, Karen Kingston nebo nějaké knihy o minimalismu. Třídění bylo od mladšího věku mojí zálibou. Udělat si pořádek ve...

číst více