Pokud patříte k lidem, kteří nemají rádi úklid a navíc o sobě máte představu, že to třeba neumíte, asi si kladete otázku, je pro mě Konmari metoda úklidu podle Marie Kondo vůbec vhodná? Patříte k velmi vytíženým lidem, kteří nemají  dost času?

Právě pro vás je KonMari metoda tím nejlepším lékem. Zjistíte totiž, že je rozdíl mezi úklidem ve smyslu nepořádku. Ten vzniká v domácnosti přirozeně – prach, nečistoty atd. a nepořádkem způsobeným množstvím věci, které vlastníme a jejich uspořádáním. KonMari metoda se zaměřuje na význam druhý a Marie Kondo ji z hlediska svých mnoholetých zkušeností vymyslela tak, aby ji mohl opravdu využít každý člověk. Řada lidí, která ani nečetla knihy Marie Kondo, může mít představu, že tato drobná japonka vyvinula striktní a poměrně náročnou KonMari metodu. Ale sama autorka o sobě naprosto otevřeně říká, že ona sama neoplývá pečlivostí. A to může být pro mnohé lidi velmi překvapující.

„Jestliže stejně jako já neoplýváte pečlivostí, ani vytrvalostí, doporučuji vám prostě jen jednou usilovat o ’dokonalost‘. Když slovo dokonalost používám, mnozí lidé protestují a namítají, že je to nesplnitelný cíl. Ale nedělejte si starosti, uklízení je koneckonců jen fyzická činnost.” (Zazračný úklid, str. 19)

viceradosti konmari metoda uklid

Marie Kondo svou metodu vytvořila právě pro lidi, kteří nechtějí neustále dokola uklízet a hledat svoje věci. KonMari metoda je tedy vhodná pro všechny, kteří si chtějí udělat pořádek nejen ve své domácnosti, ale i ve svém životě. Díky úklidu ve Vašem domově se rozloučíte nejen s mnoha věcmi, které vás mohly zatěžovat. Ale také s nimi spojenými emocemi, které vás mohou brzdit v rozvoji. Když společný úklid dokončíme, již po každé vytříděné kategorii si budete připadat o něco lehčí. A až dokončíme celou domácnost, budete moci vzlétnout ?

Přečtěte si další články nejen o KonMari

„Líšnické Japonsko“ aneb moje cesta k Marii Kondo a její metodě

Před časem jsem byla pozvaná na rozhovor do našeho místního líšnického zpravodaje, kde mě Dominika Rýparová vyzpovídala o metodě KonMari, o tom, jak jsem se k ní dostala, jaké bylo moje setkání s Marií Kondo nebo jak metodu vnímá můj manžel. Celý rozhovor si můžete přečíst i v tomto článku.

Třídění podle KonMari s dětmi v zádech? Jde to!

Chcete se pustit do třídění podle KonMari s dětmi, ale nevíte si rady? Přečtěte si článek a načerpejte tipy, jak se do toho pustit!

11 tipů na minimalistickou výbavu pro miminko

Co všechno pořídit pro miminko, aby mělo, co potřebuje, ale vy jste nemuseli nakupovat stovky věcí? Přináším vám 11 tipů, jak na minimalistickou výbavu pro mimin, která vám nezruinuje domov ani peněženku.

Video: KonMari metoda™ v kostce. Velký úklid s Marií Kondo

V tomto videu nabízím kompletní návod jak na velký úklid podle Marie Kondo. Četli jste knihu Zázračný úklid jednou provždy? Viděli jste seriál Velký úklid s Marií Kondo na Netflixu? Chcete se pustit do velkého úklidu? A potřebovali byste stručný návod jak vlastně na...

Video: Jak skládat oblečení podle Marie Kondo

Často jsem dostávala dotazy, jak skládat oblečení podle KonMari. Tak jsem o tom natočila své první video. Chystám se tvořit další videa, tak uvidíme, co se mi na mateřské s dvěma malými dětmi ještě podaří V tomto videu předvedu, jak si složit tričko s krátkým rukávem...