Nemám dost času, je pro mě Konmari metoda vůbec vhodná?

KonMari metoda aneb, kdy je ten nejvhodnější čas uklidit si v životě i v domácnosti

Pokud patříte k lidem, kteří nemají rádi úklid a navíc o sobě máte představu, že to třeba neumíte, asi si kladete otázku, je pro mě Konmari metoda úklidu podle Marie Kondo vůbec vhodná? Patříte k velmi vytíženým lidem, kteří nemají  dost času?

Právě pro vás je KonMari metoda tím nejlepším lékem. Zjistíte totiž, že je rozdíl mezi úklidem ve smyslu nepořádku. Ten vzniká v domácnosti přirozeně – prach, nečistoty atd. a nepořádkem způsobeným množstvím věci, které vlastníme a jejich uspořádáním. KonMari metoda se zaměřuje na význam druhý a Marie Kondo ji z hlediska svých mnoholetých zkušeností vymyslela tak, aby ji mohl opravdu využít každý člověk. Řada lidí, která ani nečetla knihy Marie Kondo, může mít představu, že tato drobná japonka vyvinula striktní a poměrně náročnou KonMari metodu. Ale sama autorka o sobě naprosto otevřeně říká, že ona sama neoplývá pečlivostí. A to může být pro mnohé lidi velmi překvapující.

„Jestliže stejně jako já neoplýváte pečlivostí, ani vytrvalostí, doporučuji vám prostě jen jednou usilovat o ’dokonalost‘. Když slovo dokonalost používám, mnozí lidé protestují a namítají, že je to nesplnitelný cíl. Ale nedělejte si starosti, uklízení je koneckonců jen fyzická činnost.” (Zazračný úklid, str. 19)

viceradosti konmari metoda uklid

Marie Kondo svou metodu vytvořila právě pro lidi, kteří nechtějí neustále dokola uklízet a hledat svoje věci. KonMari metoda je tedy vhodná pro všechny, kteří si chtějí udělat pořádek nejen ve své domácnosti, ale i ve svém životě. Díky úklidu ve Vašem domově se rozloučíte nejen s mnoha věcmi, které vás mohly zatěžovat. Ale také s nimi spojenými emocemi, které vás mohou brzdit v rozvoji. Když společný úklid dokončíme, již po každé vytříděné kategorii si budete připadat o něco lehčí. A až dokončíme celou domácnost, budete moci vzlétnout ?

Přečtěte si další články nejen o KonMari

Moje cesta k digitálnímu detoxu

Jak to celé začalo a já skončila na digitálním detoxu? Jako tvůrkyně na sociálních sítích jsem začala být aktivní před poměrně krátkou dobou. Začít tvořit videa a publikovat něco veřejně byl pro mě velký výstup z komfortní zóny a jsem ráda, že jsem ho udělala. Z části...

9 tipů jak na dárky bez stresu

A je to tady. Blíží se období v roce, které děsí zejména minimalisticky založené jedince. Vánoce jsou svátek, který celosvětově nabral neskutečně konzumní podobu. Pojďme se společně podívat na téma dárků, které jsou s tímto obdobím nerozlučně spjaty.

7 tipů jak na pohodové Vánoce

Předvánoční čas je jedním z nejzrychlenějších období. Blíží se Vánoce a konec roku a tak se často snažíme dohnat vše, co jsme za poslední měsíce nestihli. Ve městech to hučí, v přírodě to přitom spí. Jak z toho vystoupit?

Přijímám svou domácnost takovou, jaká je

Spousta lidí zahajuje celý proces zbavování věcí tím, že si jde v nakoupit nové krabičky a organizéry. Nenechte se zmást, tohle opravdu na celém procesu to hlavní není. První fáze je vždy zbavování věcí a propuštění nepotřebného. Nemusíte mít dokonalou domácnost hned!

Jak jsem začala třídit u nás doma

Když jsem před několika lety začala třídit svou domácnost, vůbec jsem Marii Kondo a KonMari metodu neznala. Ani jsem netřídila podle kategorií, ale podle toho, co jsem zrovna chtěla. Jak jsem se ke KonMari metodě nakonec dostala?

Míša Mrázková

Za svůj hlavní dar považuji, že dokáži lidi namotivovat k akci. Ověřeno spokojenými klientkami, posluchači přednášek nebo jen z rozhovoru se mnou.

Komentáře

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

Jak jsem začala třídit u nás doma

Jak jsem začala třídit u nás doma

Možná vás to překvapí, ale když jsem před více jak 4 lety započala velké třídění u nás doma, vůbec jsem neznala ani Marii Kondo a její KonMari metodu, Karen Kingston nebo nějaké knihy o minimalismu. Třídění bylo od mladšího věku mojí zálibou. Udělat si pořádek ve...

číst více