Můj příběh

Jmenuji se Michaela Mrázková. Jsem KonMari konzultantka, profesionální organizátorka a průvodkyně na cestě života s méně věcmi. Téma minimalismu a energetické práce s věcmi a prostorem za účelem osobního rozvoje je mojí dlouholetou vášní. Za svůj hlavní dar považuji, že dokáži lidi namotivovat k akci. Ověřeno spokojenými klientkami, posluchači přednášek nebo jen z rozhovoru se mnou.

Třídění bylo vždycky tak trochu mým koníčkem. Pravidelně si udělat pořádek ve věcech a zažít ten pocit lehkosti, když vyřazené věci předáte jinde! Šetrnost a zabývání se i dalším využitím věcí, vnímám jako zděděnou kvalitu po své babičce.

 

Jak to všechno začalo?

Na cestě mým životem mě ovlivnilo několik zásadních událostí. Přestěhování na venkov. Klid a příroda na mě jako velmi vnímavou a citlivou bytost působí blahodárně.

Porod mého syna mi naprosto změnil život. Syn se narodil o 1,5 měsíce předčasně. V den stěhování do nového domu. Byl to pro mě velký šok. Nezvládla jsem si vůbec připravit novou domácnost na příchod miminka. Dramatický příchod syna na svět pro mě byl velkou životní lekcí. Na nějakou dobu se odpojuji od lidí a plně se věnuji mateřské roli. Chodím hodně do lesa a trávím čas v přírodě.

Po roce a půl na mateřské si uvědomuji, že potřebuji zásadně změnit stav naší domácnosti. Mít méně věcí a mnohem lépe je uspořádat. Zároveň chci přijít na to, čím se budu dále zabývat. Necítím, že bych se vracela do kanceláře na původní místo v IT firmě.

Intenzivně třídím celou domácnost a během toho objevím Marii Kondo a její filozofii. Natolik mě to zaujme, že se najednou objevuje odpověď na otázku, čím se budu dále zabývat a jak pracovat s klienty.

Poznejte mě lépe

Věřím v dobro a lásku.
Potřebuji procházky a meditace v přírodě
Miluji dobré jídlo.
Nebere mě vstávání.
Moje ranní ritualy jsou vyjádření vděčnosti a studená sprcha.
Frčím na roiboosu a zelených smoothie.

Chcete se mnou pracovat? Zajímá vás, jaká jsem?

Energická
Kreativní
Upřímná

Jste na tom podobně jako já?

Čaj nebo káva
Ranní ptáče nebo noční sova
Croissant nebo dortík
Běh nebo jóga
Podpatky nebo tenisky
Elektronická hudba nebo rock
Moře nebo hory. Tak tady nejradši oboje!

-

Co se u nás doma změnilo po dokončení velkého úklidu?

Najednou mám jasno v tom, jaké jsou další kroky, které chci ve svém životě podniknout jaké jsou odpovědi na otázky: Co oslovuje moje srdce? Čemu se chci věnovat?

„Nastolení pořádku ve vašem domě vám pomůže objevit poslání, které osloví vaše srdce.“ Marie Kondo

Od té doby jsem urazila kus cesty. KonMari metoda úklidu domácnosti se pro mě stala mnohem více než jen technikou vedoucí k zorganizování věcí a úklidu. Stala se životním stylem, který mě přivedl ke změně myšlení.

Kromě mateřství, života na venkově blíže přírodě, již nějakou dobu ve svém životě kráčím cestou osobního rozvoje a odhazování nepotřebného za pomocí intenzivní práce na sobě. Na mé cestě mě nejvíce ovlivnily a pomáhají terapie, meditace a práce se změněnými stavy vědomí.

V jednu chvíli jsem jasně pochopila, jak zásadní je cestu osobního rozvoje doplnit prací právě s našimi věcmi, tedy vlastně ve hmotě, v našich domácnostech. A jak nás právě vědomá a energetická práce s našimi věcmi může nesmírně posunout v životě. Doteď jsem pokaždé nadšená a vlastně v úžasu všemi příběhy a proměnami mých klientů. Je to úžasné a tu lehkost v životě bych přála zažívat každému!

-

Vzdělání:

  • 2012 Magisterské studium Gender Studies FHS UK
  • 2013 I a II. stupeň zasvěcení práce s energií Reiki
  • 2016- 2017 Studium Akademie Léčivé výživy – Celostní výživové poradenství
  • 2017 Absolovování programu Ženy učící se kruhů Moudrepodnikanizen.cz
  • 2018-2019 Absolvovala jsem víceletý program Stargate zaměřený na osobní rozvoj a práci s psychospirituální tématikou Kayumari.cz
  • 2019 KonMari seminář pro certifikované konzultanty pořádaný KonMari Media
  • 2020 Certifikace: Konzultantka KonMari metody: Consultant.konmari.com

Praxe:

3 roky pracuji s klienty jako konzultantka. Dříve jsem pracovala v několika mezinárodních korporacích, naposledy ve společnosti SAP Concur. Pokud Vás zajímá více, navštivte můj LinkedIn profil.

Zájmy a dovednosti:

Léta se věnuji osobnímu rozvoji, cvičím jógu a praktikuji meditace. Při čištění prostorů ráda pracuji také s vykuřovadly, zpěvem a zvukem.
Hovořím plynně anglicky, francouzsky, italsky a domluvím se brazilskou portugalštinou.

Sledujte více radosti na Instagramu